Державне підприємство

«Український авіаційний метеорологічний центр»

(ДП «УАМЦ»)

З Українським авіаційним метеорологічним центром тісно пов’язана сучасна історія розвитку авіаметеорологічного обслуговування польотів цивільної авіації на Україні. 15 січня 1944 року була відкрита в аеропорту “Жуляни” Авіаметеорологічна станція (цивільна) (АМСЦ) міста Києва і до 1960 року була єдиною на території міста, яка надавала метеорологічні послуги для польотів літаків цивільної авіації.

З впровадженням для авіаперевезень турбо-гвинтових та реактивних літаків (АН-10, ИЛ-18, ТУ-104, ТУ-134) з 1960 року основним аеропортом України, “воротами” до її столиці став аеропорт “Бориспіль”, для метеообслугов ування якого в тому ж році була створена авіаметеорологічна станція – АМСЦ Київ-Центральна, реорганізовано в подальшому в Український авіаційний метеорологічний центр – УАМЦ.

В аеропорту “Бориспіль” для метеообслуговування польотів повітряних суден спеціалістами метеослужби першими в Україні, впроваджувалися в роботу нові метеоприлади, сучасні технології авіаметеоспостережень та прогнозування: перші дистанційні прилади, перша автоматизована авіаметеостанція, прийом інформації штучних супутників землі і перший метеорологічний радіолокатор.

В 1974 році на базі авіаметеостанції був створений Український авіаційний метеорологічний центр (УАМЦ), який крім метеозабезпечення польотів в а/п Бориспіль, здійснював приймання та передавання інформації для всієї України та методичне керівництво мережею АМСЦ України. У 1978 році в УАМЦ вперше в Україні здійснено перехід на дистанційні спостереження за погодою, а в 1983-1984 роках – автоматизовані спостереження за допомогою станції КРАМС. Також вперше в УАМЦ в 1990 році були введені в оперативну роботу в УАМЦ вдосконалене метеообладнання МРЛ-5 з пультом дистанційного управління та нове покоління станцій КРАМС.

Абсолютно нові технології обслуговування споживачів були запроваджені в УАМЦ з 1993 року, коли був встановлений перший комп’ютер на робочому місці синоптика з обслуговування вильотів. 1 січня 2003 року шляхом злиття УАМЦ та АМСЦ-Київ було створено Державне підприємство “Український авіаційний метеорологічний центр”. Протягом року ДП “УАМЦ” обслуговує більш ніж 50 тисяч вильотів, що виконують понад 100 авіакомпаній на чотирьох аеродромах.

Всі роки підприємство функціонує, розвивається, вдосконалює свої технології та успішно виконує серйозні інвестиційні проекти виключно за кошти від госпрозрахункової діяльності. На сьогоднішній день всі виробничі процеси в ДП “УАМЦ” автоматизовані. Український авіаційний метеорологічний центр оснащений найсучаснішим метеообладнанням, насичений передовими технологіями, укомплектований висококваліфікованими спеціалістами, метеорологами та інженерно-технічними кадрами.