Державне підприємство

«Український авіаційний метеорологічний центр»

(ДП «УАМЦ»)

Комплексна радіотехнічна аеродромна станція КРАМС-4 на АМСЦ «Київ» використовується для забезпечення інформації про стан погоди для диспетчерів, пілотів та інших споживачів. Це нове покоління автоматизованої інформаційної станції спостереження.

КРАМС-4 забезпечує проведення автоматизованих метеорологічних спостережень, обробку  результатів вимірювання, формування зведень, поширення їх каналами зв’язку й відображення в реальному часі інформації про приземний вітер, видимості з авіаційною метою, переважаючої видимості та дальності видимості на ЗПС, висоту нижньої межі хмар, температуру бетону та повітря/точки роси та атмосферний тиск.

КРАМС-4 забезпечує можливість ручного внесення даних візуальних спостережень за окремими метеорологічними елементами і явищами погоди, які не можна отримати за допомогою автоматизованих засобів – про кількість і форму хмар, а також явища погоди, що спостерігаються на аеродромі.

Інформація про погоду на аеродромі, що підлягає передачі на борт повітряних суден, доводиться аеродромним метеорологічним органом до органів обслуговування повітряного руху за допомогою Метеодисплеїв. Метеодисплеї є складовою частиною КРАМС-4, інформація передається автоматично лініями зв’язку з автоматизованого робочого місця техніка-метеоролога з пункту спостережень.

На Метеодисплеї  виводяться місцеві регулярні/спеціальні зведення (MET REPORT/SPECIAL) в кодовій формі ВМО, додаткова інформація про небезпечні метеорологічні явища (погодні умови) на аеродромі та у зоні зльоту/посадки.

На Метеодисплеї  виводяться також окремо поточні дані від вимірювачів параметрів вітру, нижньої межі хмар, тиску, температури й відносної вологості, а також розраховані значення видимості з авіаційною метою та дальності видимості на  зльотно-посадковій смузі, атмосферного тиску на рівні аеродрому приведеного до середнього рівня моря за стандартною атмосферою та атмосферного тиску на рівні зльотно-посадкової смуги.

Екіпажу повітряного судна надається, за необхідності, або місцеве метеорологічне зведення в цілому, або ж поточні значення окремих метеоелементів, які виведені на метеорологічний  дисплей.

Система КРАМС-4 забезпечує автоматизоване вимірювання інших метеовеличин при підключенні додаткових датчиків, наприклад датчика опадів та ін.