Державне підприємство

«Український авіаційний метеорологічний центр»

(ДП «УАМЦ»)

MESSIR-AERO є найбільш рентабельною та надійною в Європі системою метеорологічного брифінгу для пілотів (Pilot Met Briefing System), призначеною для обслуговування екіпажів повітряних суден у міжнародних аеропортах з кількістю літако-вильотів більше 20 тисяч на рік (в аеропорту Бориспіль близько 40 тисяч на рік).

  • Це спеціалізована система  для комплексної підготовки польотної документації для екіпажів повітряних суден та для інших авіаційних користувачів.
  • Представляє собою термінал ВСЗП, сумісний з будь-якими джерелами даних: Глобальною системою телезв’язку  ВМО (GTS), Міжнародною системою супутникового зв’язку  (ISCS), FTP Всесвітнього центру зональних прогнозів (ВЦЗП) Лондон, мережею авіаційного фіксованого електрозв’язку  (AFTN).
  • Практично бездоганно сконфігурована для одержання, обробки, архівації, відображення, доставки та роздрукування всіх даних і продуктів, необхідних синоптикам-консультантам на брифінгу, представникам авіакомпаній і пілотам.
  • Сертифікована робочою групою SADIS ВЦЗП Лондон як система, що повністю підтримує встановлені IСAO стандарти відображення  даних ВСЗП в картографічному вигляді.

Програмне забезпечення постійно оновлюється з вводом нових поправок до регламентуючих документів з міжнародної авіаційно-метеорологічної практики.

Модернізація програмного забезпечення в ДП „УАМЦ” проводилася  у 2003 році у зв’язку  з переходом на  нову систему  RETIM2000, здійснюючу трансляцію даних у новому, цифровому відеоформаті DVB.

В 2010 році було проведено модернізацію супутникової системи розповсюдження даних  RETIM для прийому метеорологічних даних Метео-Франс, які розповсюджуються через супутник Eurobird-9a системи  EUMETCast.